Uoči početka priprema za novu sezonu u redove Svetog Đurađa stigla je vijest o promjeni na klupi seniorske momčadi. Dosadašnji trener Dario Gabrić više neće voditi momčad, a razlog njegovog odlaska nije vezan uz nogometne terene ni rezultate ostvarene tijekom proteklih sezona.
Nakon razdoblja provedenog uz momčad iz Svetog Đurađa, Gabrić je odlučio povući se s trenerske funkcije zbog sve većih poslovnih obveza koje mu više ne ostavljaju dovoljno prostora za svakodnevni rad i vođenje ekipe. Iako se razilaze na službenoj razini, u klubu ističu kako između njih i dosadašnjeg stratega nema rastanka u pravom smislu riječi. Naprotiv, Gabrić ostaje blizak klubu te će i dalje biti dio nogometne sredine u kojoj je ostavio značajan trag.
Prilikom odlaska zahvalio se svima s kojima je surađivao tijekom svog mandata.
- Hvala svima koji prate sport i nogomet u našoj županiji, hvala vama koji pratite naš mali lokalni županijski nogomet. Zahvaljujem se igračima, ljudima u klubu, navijačima i svima s kojima sam surađivao. Do neke nove prilike, hvala. Ovo je doviđenja, a ne zbogom – poručio je Gabrić.
Njegove riječi možda najbolje opisuju cijelu situaciju. Nije riječ o oproštaju od nogometa, već o koraku unatrag zbog životnih i poslovnih okolnosti, uz otvorena vrata za neki budući povratak na nogometne terene.



