U pravim “vaterpolo uvjetima” odigran je derbi 17. kola Prve ŽNL u Dolcima, gdje se Slavonija bolje snašla na natopljenom terenu i s dva pogotka riješila pitanje pobjednika. Kiša, hladnoća i voda na travnjaku uvelike su otežavali igru, no susret je ipak priveden kraju, a gosti su na kraju slavili veliku pobjedu koja bi, prema svemu sudeći, mogla odlučiti i pitanje prvaka. Prednost od deset bodova u ovom dijelu sezone djeluje kao kapital koji će biti vrlo teško dostići.
Unatoč teškim uvjetima, Slavonija je pokazala stabilnost, čvrstinu i ono što krasi lidere, sigurnost u ključnim trenucima. DOŠK je tiskao, no on svoje prigode nije zabio, dok Slavonija je, i to je odlučilo pobjednika.
- Čestitam mojim dečkima na hrabroj borbi i velikoj pobjedi. Isto tako čestitam i ekipi DOŠK-a, kao i svima koji su po hladnom vremenu i kiši bili uz teren. Ovo je velika pobjeda za nas i korak bliže našem cilju, osvajanju naslova. Četvrtu utakmicu zaredom nismo primili pogodak, što dovoljno govori o karakteru ekipe. Dobro smo odradili pripreme, dečki dobro treniraju i to se vidi na terenu. Ipak, moramo ostati fokusirani jer matematički još ništa nije gotovo – poručio je trener Slavonije Mile Pokopčić.
Slavonija je u Dolcima pokazala zašto drži vrh, jer i kada nije lijepo, zna biti učinkovito.



