U Virovitici je danas održana sjednica Izvršnog odbora Županijskog nogometnog saveza Virovitičko-podravske županije, na kojoj su glavne teme bile vezane uz početak proljetnog dijela natjecanja u seniorskim ligama.
Uz aktualna pitanja vezana uz nastavak sezone, otvorena je i rasprava o mogućim promjenama u sustavu natjecanja, ponajprije kada je riječ o Premijer ligi VPŽ. Jedna od opcija koja se razmatra je smanjenje lige na deset klubova, uz trokružni sustav natjecanja.
U tom slučaju, klubovi bi morali ispuniti i dodatne uvjete, među kojima je i obveza sudjelovanja s najmanje dvije mlađe uzrasne kategorije u natjecanju. O konačnom modelu odlučivat će sami klubovi, budući da će se o prijedlozima ponovno provesti anketa.
Predsjednik saveza Đuro Bukvić istaknuo je kako je cilj pronaći najbolje rješenje za kvalitetu i održivost natjecanja, uz aktivno uključivanje klubova u donošenje odluka.
Također, najavljeno je i održavanje posebne tematske sjednice uoči početka natjecanja mlađih dobnih uzrasta. Fokus će biti na organizaciji liga, ali i na radu škola nogometa po klubovima i nogometnim središtima, što je jedan od ključnih segmenata razvoja nogometa u županiji.



