Papuk iz Orahovice okrunio je polusezonu osvajanjem jesenskog naslova prvaka 2. ŽNL Istok. Momčad je u prvih 9 kola osvojila 25 bodova, čak šest više od najbližeg pratitelja Miholjca, čime je potvrdila status najstabilnije i najkonstantnije momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva.
Orahovčani su tijekom cijele jeseni pokazivali zrelost u igri, čvrstu obranu i efikasnost u ključnim trenucima, što im je omogućilo da se odvoje na vrhu ljestvice. Osvojeni naslov donio je veliki optimizam među navijače i dodatni poticaj uoči proljetnog dijela sezone, u kojem će Papuk pokušati potvrditi vodeću poziciju i nastaviti pobjednički ritam.
Papuk ima najbolju obranu (svega 4 primljena pogotka) ali i najbolji napad lige (36 postignutih pogodaka. Ivan Vuković prvi je strijelac kluba s 9 postignutih pogodaka, Jakov Radočaj dodao je 7 te Denis Velić 5 pogodaka.
Trener Antonio Garić dao je igračima slobodno, a polusezonu je ocijenio uspješnom:
- Evo sada kada su se dojmovi u potpunosti slegli, a nakon odigrane polusezone, za istu mogu reći da je bila uspješna. Kroz cijelu polusezonu smo pokazali jednu konstantu, jer dizali smo se kao ekipa iz kola u kolo, a što pokazuju brojke, imamo najbolju obranu, samo 4 pogotka za polusezonu, te najbolji napad lige s prosjekom od 4 pogotka po utakmici. Nažalost ostaje žal za 3. kolom kada smo remizirali u Donjim Meljanina. Isto tako, mene osobno veseli da iz utakmice u utakmicu sve više simpatizera Papuka dolazi na igralište, prati nas na gostovanjima, što nam je isto jedan vid potvrde da klub ide prema naprijed – rekao je Garić pa najavio što će klub i momčad raditi tijekom zimske pauze:
- Pred nama je sad pauza do sredine veljače. Plus je da će unutar ove duge pauze biti odigravani tradicionalni malonogometni turniri. Nadam se da se nakon godine pauze od godine dana, kultni orahovački turnir vraća na scenu. Dečkima želim da se dobro odmore, da sezona malonogometnih turnira prođe bez ozljeda, te da na proljeće nastavimo gdje smo stali – rekao je Garić, pa na koncu poslao i čestitku u Dolce:
- Čestitao bih našim susjedima iz Dolaca na odličnom drugom mjestu u Prvoj ŽNL te se nadam da će na proljeće napasti Premijer ligu VPŽ – zaključio je trener Papuka Antonio Garić.



