Ivan Knežević u Orahovici i okolici svima poznatiji kao “Braco”, bivši član TS “Ružica” i RK Orahovica, danas mirnim obiteljskim životom, živi sa suprugom Natašom i dvjema kćerima u Virovitici, no nije ovo priča o “Braci” već o kćerima Ivi i Leni, prema svemu sudeći novim budućim zvijezdama hrvatske ženske košarke.
- Iva se počela baviti rukometom, igrala je za 1234 Viroviticu, no prije tri godine sam ju prebacio na košarku, jer tamo je igrala Lena mlađa sestra. Sve nakon toga može se već sada pisati kao povijest. Supruga i ja nismo mogli zamisliti da će u ovako kratkom vremenu naše dijete u košarci ostvariti ovakve rezultate – rekao je danas za 33515 ponosni otac Ivan.
Starija Iva je ljevakinja, sjajan šuter, krilna igračica u klubu, ove sezone Iva je postala prvakinjom regionalne Z-15 lige u kojoj je bila MVP i najbolji strijelac natjecanja, osvojila je međunarodnu LWB ligu u kojoj je također bila MVP lige te najbolji strijelac u MVP final Foura. Prošle godine bila je MVP u kategoriji Z-13 regionalne lige, a sa sestrom Lenom osvojila je Državno školsko prvenstvo 5. i 6. razreda, dok su ove godine oko vrata “seke” stavile broncu u kategoriji učenica 7. i 8. razreda.
Sva ova priznanja, predan rad, kvaliteta i talent nagrađeni su pozivom pod “zastavu”:
- Iva redovito ide na regionalna okupljanja, a ove godine po prvi puta je pozvana i na pripreme reprezentacije U-14, koje je održano u Đurđevcu. Trenutno se Iva nalazi na pripremama reprezentacije u Vukovaru, a baš danas putuju za Beograd na jr. NBA Arena sport tournament protiv gdje će igrati protiv BiH I Srbije – pričaju ponosni otac i majka Knežević.
Da se sve ne vrti samo oko Ive pokazuju i rezultati sestre Lene, koja je ove godine bila prvakinja u kategoriji Z-13 regionalne lige te je osvojila 2. mjesto na Državnom školskom prvenstvu.
Obje sestre, lijepo odgojene, tihe, marljive, odlične su učenice OŠ Vladimir Nazor u Virovitici:
- Ja bi se zahvalila ŽKK Virovitica, svojim suigračicama i trenerima Cengeru, Fritzu i Danijelu Domišljanoviću. Oni su su najzaslužniji za sve ovo što sam do sada učinila. Obožavam košarku i sve oko košarke, ona je danas moj život. Moram se zahvaliti i učiteljima u školi, koji mi toleriraju moje izostanke, no ja se potrudim sve naučiti kako ne bi bilo zaostataka. Hvala i mojoj trenerici u reprezentaciji Anđi Jelavić – rekla je onako pomalo tihim sramežljivim glasom Iva Knežević, novo hrvatsko žensko košarkaško otkriće.
Orahovačka krv!



